Kes on Kriya Babaji?

Krija Babaji Nagaraj

Shri Guru Ishwarananda'lt: Kriya Babaji on Sadguru tatva (üks loodu printsiipidest),

Sadguru on kõikjalolev Õpetaja printsiip, lõpmatu teadmine,  öeldakse ka Esimene Õpetaja või Õpetajate Õpetaja.

Sadguru väljendub igas tõelises Õpetajas.

Tähendused:

Kriya - teadlikkus ja tegutsemine

Babaji - austusväärne Sadguru - püha õpetaja

Tatva - looduprintsiip

Sadguru Kriya Babaji sügavam tähendus on - eksistentsiaalselt esimene loodusprintsiip, kelles on tervikuks ühendunud teadlikkuse- ja tegutsemise energiad ning mineviku-oleviku-tuleviku teadmine. Sellisele personifitseeritud kogule anti nimi - Sadguru Kriya Babaji. Mõnes teises traditsioonis on kasutatud teisi nimetusi.

See printsiip avaldub aidates ja juhendades inimesi, kes soovivad teadmisi saada ja teadlikult muuta. Kõige tuntum selle printsiibi avaldumine on taipamine. Kui taipamisi tuleb ridamisi, siis sel ajal ollakse teadlikkuses. Sellisel puhul kaob taipamise eredus. Teadlik tegutsemine - tegutsemine kestva taipamisega. Sel ajal ilmnebki Sadguru Kriya Babaji. Mõned ütlevad selle kohta - juhtimine ülevalt poolt. Kes ei vajaks sellist juhendamist?

Babaji Kriya jooga õpetus pärineb Lõuna-India Šiva-jooga traditsioonist (siddhantham), mille arendasid taipamiste toel, aastasadade jooksul välja Tamiili mahasiddha'd-joogid (peamiselt 200...1200 pKr). Siddhad ja joogid ütlevad - meie ei leiutanud Joogat. See anti meile. Jooga on tee tagasi selle juurde, mis me tegelikult oleme.

Kriya Babadji Nagaradj sündis umbes aastal 200 pKr. Noorukieas sai mahasiddha'de (sanskr k "täiuslikud olendid") õpilaseks. 16 aastasena saavutas soruba samadhi ehk realiseeris praktiliselt "oma tegeliku vormi". Iga inimese tegelik vorm ja olemus on universaalne tatva. Inimese päritolu on "Jumala poeg", kes on surematu. Nagaradji tee tõestas seda. Saavutanud surematuse valis Nagaradj, kes oli nüüd muutunud Sadguru Kriya Babaji'ks, siddhade õpetustest välja olulisemad joogatehnikad. Need 144 tehnikat praktilielt  teostatuna  muudavad iga inimese tagasi selleks, mis me tegelikult oleme.

Babaji poolt välja valitud tehnikate komplekti nimetataksegi - Babaji Kriya Jooga. Alustades kriya jooga harjutusi pöördutakse austusest esmalt alati tema looja - Kriya Babadji Nagaradj'i - poole mantraga "Om Kriya Babadji Nama Aum". Kriya Babadji Nagaradj'i tuntakse rohkem India Himaalaja piirkonnas, kus raskesti ligipääsetavas paigas asub tema Aašram. Ta on igavesti noor, nooruk - maha-siddha, kes on saavutanud inimtäiuslikkuse ehk surematuse, olles samas füüsilises kehas. Temast on kirjutanud ka Paramahansa Yogananda "Joogi autobiograafias".

Miks me tegeleme Babaji Kriya Joogaga? Kõigil meie tegudel on tagajärjed. Sagedasti me ei teagi seda. Vahest minevikku vaadates tahaksime seda muuta ehk siis saame teadma küll. Kui me tahame saada häid tagajärgi, siis on möödapääsmatu pideva taipamise-teadlikkuse kasutamine. Ehk Sadguru Kriya Babaji juhendus. Hiljem saame me teada, et olemegi ise Sadguru Kriya Babaji...

Sansaara Stuudio

Telefon:
Riina 5294740; Silja 5174560; Kalev 5094342